Ohrev vody a kúrenie

🛁 Vedeli ste, že úspornými sprchovými hlavicami a úspornými vodovodnými batériami ušetríte hneď dvakrát?
  • Najjednoduchší spôsob, ako znížiť spotrebu energie na ohrev teplej vody, je znížiť samotný objem vody, ktorá sa zohrieva. Toto môžete docieliť aj bez obmedzovania sa, a to pomocou úsporných vychytávok. Úsporné hlavice a batérie zabezpečia zníženie prietoku vodu, bez toho, aby ste si to vôbec všimli.
🥶 Vedeli ste, že náklady na kúrenie viete znížiť aj bez drastického zníženia vnútornej teploty?
  • Namiesto toho, aby ste si centrálne výrazne znížili teplotu vykurovania, skúste ju skôr znížiť v čase, keď nepotrebujete mať tak teplo – napríklad v noci alebo počas Vašej neprítomnosti. Pomocou termostatických hlavíc na radiátoroch znížte teplotu vykurovania v tých miestnostiach, v ktorých sa zdržiavate menej.
🌡 Vedeli ste, že aj pri znížení teploty vykurovania môžete pociťovať rovnakú pocitovú teplotu?
  • Pocitovú teplotu môžete zvýšiť napríklad pomocou lepšej cirkulácie vzduchu v miestnosti. Inštalovaním špeciálneho ventilátora pod radiátor, viete zabezpečiť to, že teplý vzduch sa nezdržiava iba hore, ale je v rámci miestnosti rovnomernejšie rozložený a Vám môže byť rovnako teplo aj pri znížení teploty vykurovania o 1 až 2 stupne.
  • Ak mávate počas zimných mesiacov nízku vlhkosť vzduchu, skúste ju trochu zvýšiť. Vyššia vlhkosť vzduchu zvyšuje aj pocitovú teplotu v miestnosti.
💶 Vedeli ste, že proti únikom tepla sa dá bojovať aj za pár EUR?
  • Špeciálnymi fóliami ktoré umiestnite za radiátor viete zabrániť strate až 50% tepla. Ak máte na byte/dome radiátory, vytipujte si tie na obvodových stenách bytu/domu a umiestnite za ne termoizolačnú fóliu. Namiesto zohrievania steny sa viacej tepla odrazí naspäť do miestnosti a vy dosiahnete vyššiu účinnosť radiátorov.